Perníkový designér Pavel Janoš

vícenásobný CUKRÁŘ PERNÍKÁŘ ROKU

vícenásobný vítěz GASTRO PARDUBICE

vícenásobný vítěz PRAGA AGRO

vítěz soutěže PODNIKATEL PARDUBICKÉHO KRAJE - ŽIVNOSTNÍK ROKU 2005 a 2013

NÁVŠTĚVNÍCI PARDUBICKÉHO ZÁMKU NÁS OPAKOVANĚ OCENILI:

Potěšilo nás, že lidé z Pardubic, ale nejen oni, ocenili naše výrobky na soutěži PERNÍKOVÁ KRÁLOVNA. Vítězstvím v roce 2001, 2002, 2004, 2005, 2006 a 2007.

 

MLS PARDUBICKÉHO KRAJE a REGIONÁLNÍ POTRAVINA

Náše perníčky zvítězili v prvním ročníku soutěže MLS Pardubického kraje 2007 a dále v roce 2008, 2009, 2010, 2011 a 2012. Náš výrobek "Pardubický perník dárková sada" zvítězil v prvním ročníku soutěže vyhlášené MINISTERSTVEM ZEMĚDĚLSTVÍ v roce 2010. Regionální potravina Pardubického kraje.

 

VYRÁBÍME, ALE I NAKUPUJEME ČESKÉ VÝROBKY !

Všech našich zákazníků si velmi vážíme a jsme rádi, že i přes velkou nabídku průmyslově vyráběných cukrovinek velkých zahraničních firem vyhledávají práci českých rukou.

 

TRADIČNÍ ČESKÝ VÝROBEK - PARDUBICKÝ PERNÍK !

Nabízíme kvalitní český výrobek - pardubický perník - z českých surovin - to je z mouky, cukru, pravého včelího medu, vajec, meruňkové marmelády a dalších přísad.

 

KVALITNÍ ČESKÉ SUROVINY !

Náš perník je okořeněn tymiánem, hřebíčkem, koriandrem, anýzem, fenyklem, skořicí a mimo jiné i pro zajímavost troškou pepře. Proto v němčině název Pfefferkuchen - pepřené pečivo, ale také Honiglebkuchen - medový perník.

 

BEZ PŘIDÁVÁNÍ KONZERVAČNÍCH LÁTEK A STABILIZÁTORŮ !

Na rozdíl od mnoha cukrovinek i pekařských trvanlivých výrobků nepřidáváme do našich perníčků žádné konzervační ani stabilizující přísady !

 

VZHLED, CHUŤ, PROSTĚ KVALITA !

Sladký, chutný a zároveň hezký dárek od nás potěší jak vaše nejbližší, tak příbuzné a známé i v zahraničí. Naše perníčky už udělaly radost nejen u nás v Čechách, ale i v Evropě.

Dokonce nám naši stálí a spokojení zákazníci "hlásí", kam až naše perníčky vezou nebo posílají, a tak víme , že už cestovaly do mnoha zemí v zámoří a dokonce i do Japonska, s nápisem v japonštině.

 

RADOST PRO VÁS, I PRO TY, NA NICHŽ VÁM ZÁLEŽÍ !

Zákazník, který náš perník už někomu daroval, ví, jakou radost tím obdarovanému udělal. A ten, kdo si náš perníček dal ke kávě, ví, jak chutná dobrý a kvalitní perník.

 

REPREZENTACE MĚSTA I ČESKÉ REPUBLIKY !

Již po revoluci dostal prezident republiky V. Havel od primátorky Pardubic perníkový znak města a paní Olga krásné srdce. Ale dobré zboží se chválí samo, a tak z mnoha spokojených zákazníků uveďme Pardubický magistrát, který našimi výrobky obdarovává vážené hosty radnice, ale také vítěze dostihů Velká pardubická.

Krajský úřad, který si objednal na výjezdní zasedání vlády perníkové jmenovky na stoly, obdaroval pana prezidenta, jeho perníkovou chalupou Na Hrádečku.

Také pro hosty ze zahraničí má pan hejtman krajský znak z perníku - a to jak v hnědobílém, tak v celobarevném provedení.

 

DÁRKY PRO POPULÁRNÍ OSOBNOSTI

Např. škola Svítání pro Hanu Maciuchovou, České Dráhy pro Martu Kubišovou. Perníkovou pardubickou Zelenou bránou, byl obdarován herec Jiří Bartoška. Karel Loprais dostal za vítězství v závodu Paříž - Dakar svou Tatrovku, V.Klaus perníkovou růži od ČSSD, Karel Gott a Helena Vondráčková dostali od pořadatele koncertu krásná perníková srdce na vánočním koncertě v Pardubicích atd.

 

ZDOBÍME S LÁSKOU

Protože náš perníkový sortiment obsahuje již v základní nabídce stovky druhů a další stovky jednotlivých zakázek "ušitých přímo na tělo" zákazníka, není možné vše popsat, proto se těšíme na Vaši osobní návštěvu u nás.

Historie společnosti

Historie společnosti

Historie cukrářské firmy JANOŠ

Vlevo Josef Janoš - senátor Společenstva cukrářů České republiky a vpravo Drahoš Hvězda - prezident Společenstvo cukrářů České republiky. Kořeny cukrářské výroby firmy Janoš sahají hluboko do počátku minulého století, kdy paní Marie Janošová, vyučená kuchařka, vyráběla cukrářské výrobky, svatební dorty, dezerty, koláče a příležitostně ( na Mikuláše, Vánoce a Velikonoce ) i perníky, jimiž zásobovala svou prodejnu Občerstvení. Její výrobky byly mimořádné kvality, vždy precizně ozdobené a vynikající chuti. Byly žádány i na zakázku např. dorty na svatbu.

 

Na její umění navázal syn Josef, který se jejím uměním inspiroval a v roce 1941 se začal učit v Kroměříži u firmy Josef Bíma cukrářskému řemeslu . Pan mistr Bíma byl skutečně schopný odborník a jeho výrobky můžeme právem označit za umělecké.

Svou druhou praxi vykonával Josef Janoš v Přerově u firmy Sum. Jeho mistr byl dokonce jmenován Národním umělcem v cukrářském oboru. V učení se naučil i základy práce s perníkem, která ho mimořádně zaujala.

 

Po vyučení ještě dva roky pracoval u firmy Josefa Bímy jako tovaryš, ale pro získání větší praxe odešel za prací do Prostějova a později do Starého Města pod Sněžníkem do firmy Lucuk. Tuto firmu dokonce sám vedl jak po stránce odborné, tak administrativní, neboť majitel firmy nebyl odborníkem.

 

Po ukončení vojenské služby nastoupil v Pardubicích v Pernerově ulici do bývalé soukromé perníkářské firmy Jana Langra. Perník se vyráběl už jen částečně, spíše perníkové řezy a zdobený perník pouze příležitostně - na Mikuláše,Vánoce a Velikonoce a různým delegacím a návštěvám, na festivaly, do divadla apod. V této firmě pracoval Josef Janoš nejdříve 3 roky jako tovaryš a pak jako vedoucí.

Měl na starost celou cukrářskou výrobu a šéfoval 16-ti cukrářům. Když pan Langr, který většinou velké zakázky na zdobený perník sám dělal zestárl a práci ze zdravotních důvodů nemohl vykonávat, pustil se do toho sám.

 

Všechno zvládal s mistrovskou dokonalostí a brzy předčil i svého mistra. Vždycky se o všechno zajímal, ke všemu přistupoval tvůrčím způsobem. Jeho díla byla nejen výbornou pochoutkou , ale i estetickým zážitkem. Postupně se jeho práce a to téměř každý výrobek, začal stávat malým uměleckým dílem.

 

Oženil se s Věrou Švandovou, která se mu stala velkou oporou nejen v životě, ale i v práci. Pracovala s ním totiž v jedné dílně jako cukrářka.

 

V roce 1958 byl pověřen svazem družstev ( později Jednota ) výrobou velikého perníkového srdce na Světovou výstavu v Bruselu. Pracoval na něm několik dní dlouho do noci, ale výsledek stál za to. Srdce sklidilo zasloužený úspěch a dokonce se o ně zajímala i belgická královna.